Özgeçmiş

Samet Uzun, 11 Aralık 1984 tarihinde Edirne'de doğdu ve Namık Kemal Lisesi'nde lise eğitimini tamamladı. Daha sonra Uludağ Üniversitesi'nde Bilgisayar Teknolojileri ve Programlamacılık bölümünde eğitim gördü ve 2004 yılında mezun oldu. 2005 yılında Kuzey Kıbrıs'a taşındı ve burada birçok önemli kurum, kuruluş ve global markaya kurumsal iletişim ve kampanya yönetimi hizmeti verdi.

Samet Uzun, Bursa’da Sertepe Group'da IT Manager olarak çalıştı. Lefkoşa'daki Özok Group ve YAR Holding'de Grafik Designer ve Sosyal Medya Manager olarak görev yaptı. Master Management Group'da da Grafik Design ve Sosyal Medya Manager olarak çalıştı. Ayrıca AK Parti'nin 2017 referandum Evet kampanyası, KKTC Başbakan Yardımcısı Fikri Ataoğlu'nun Sosyal Medya Tasarım ve Basın Danışmanlığı, Tatlısu Belediyesi'nin 2023 yerel seçimler için yapılan seçim kampanyası, Milletvekili Bertan Zaroğlu'nun 2021 genel başkanlık seçimi için yapılan grafik tasarım ve organizasyon, Business Management School of Cyprus ve 14'üncü Salsa Jam in Cyprus Festivali için yapılan grafik tasarım danışmanlığı gibi birçok projede danışmanlık hizmeti verdi. Renault, Hyundai, Kia, Vestel, Beko, İstikbal Mobilya, Mondi Home gibi bir çok önemli markanın kampanya süreçlerini yürüttü.

Samet Uzun aynı zamanda kendi kurduğu Divine Ajans Modellik Ajansı ve Ikon Magazin gibi girişimlere de imza attı. Hobileri arasında doğa gezileri ve belgesel izleme bulunmaktadır. Uzmanlık alanları arasında siyasi iletişim, organizasyon yönetimi, bilgisayar teknolojileri, yazılım ve grafik tasarım bulunmaktadır. Ayrıca birçok sivil toplum örgütüne gönüllü olarak destek vermiştir.

İyi derecede İngilizce bilen Samet Uzun, günümüzde kendi kurduğu özel işletmeleri ve ortak girişimlere sahiptir. Ayrıca, Başbakan Yardımcısı,  Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu'nun Sosyal Medya ve Basın Danışmanlığını da yapmaktadır.